+421 901 701 704
Váš košík je prázdny

Svadobné oznámenie vyberajte srdcom. Tieto 3 veci si premyslite vopred.

 

Deň, na ktorý sa nezabúda. Každý detail má svoj význam, každá čipka má svoje miesto. Dočkali ste sa a vám pomaly dochádza, že sa blíži … vaša svadba.

Počiatočnú eufóriu môže vystriedať náhla panika, keď si uvedomíte, čo všetko potrebujete zariadiť a zorganizovať.

 

Tak moment…! Oprite sa poriadne do stoličky, na ktorej práve sedíte, vystrite sa a venujte si jeden hlboký nádych a hlboký výdych. Nestresujte sa. Nech je príprava vašej svadby relax a nie honba za dokonalosťou súčasnosti.

 

Svadobný deň je o vás. Mal by vás vystihovať a byť presne taký, aký ho chcete mať. Tak si ho taký spravte. Jednoduché, však?

 

Začať môžete výberom svadobných oznámení. Akonáhle sa do toho ponoríte, bude na vás vyskakovať množstvo súčasných trendov. A je to úplne v poriadku, osloviť vás môžu viaceré.

Avšak, skôr ako im podľahnete, skúste si premyslieť vašu základnú predstavu.

 

Premyslite si preto:

  1. Dizajn a k nemu vhodnú farebnosť
  2. Typ papiera
  3. Obálku a iné prvky

 

 

1 Dizajn a farby

 

Akú atmosféru chcete navodiť, aké pocity a náladu vyvolať? Svadobné oznámenie je spôsob ako to vyjadriť a odkomunikovať. Je akousi upútavkou, vďaka ktorej hostia vedia, na čo sa môžu tešiť, do akých farieb a štýlov sa zladiť.

 

Romantické kvety

 

Láska sa často spája s romantikou. Keby sa romantika dala nakresliť, asi by vyzerala ako kvety. Súhlasíte? Možno práve to vás vystihuje. Teraz môžete svojej fantázii povoliť vôdzku a hor sa do kvetinovania! Či už ste tím veľkokvetových pivoniek, alebo skôr jemných gypsomiliek, nech sa páči kombinujte, zariaďujte a aranžujte.

 

 

Jednoduchý minimalizmus

 

Čisté línie a decentné prevedenie majú určite svoju cieľovku. Ste to práve vy? Nedajte sa však zmiasť. Minimalizmus jednoducho iba pôsobí. Pri dizajnovaní si citlivo premyslite, aké prvky a koľko z nich chcete naozaj použiť, aby celkový dojem nebol prekombinovaný, alebo naopak, fádny.

 

Spätosť s prírodou

 

Lesy, lúky, prírodný motív. Veľa zelene. Ľahký vzdušný dress code? Prečo nie? V svadobných kuloároch sa šepká, že tento trend je v obľube už nejaký čas a zároveň je jedným z top trendov aj na nadchádzajúce sezóny. Ak vás oslovil, gúglite, skrolujte, inšpirácií nájdete neúrekom!

 

 

2 Papier tvorí základ

 

A dotvára dojem, keďže je s ním spojený nielen vizuálny zážitok, ale aj priamy kontakt a dotyk. Verte nám, vieme o tom svoje 🙂

Široká škála originálnych papierových povrchov u nás v Sepiatlači vám dáva možnosť výberu od hladkých, cez jemne štruktúrované až po výrazné metalické materiály.

 

Pozrite sa detailnejšie na niektoré z nich.

 

Hladký prírodný, recyklovaný, alebo rafinovane štruktúrovaný?

 

Ak sa povie hladký prírodný papier, pravdepodobne si pod ním predstavíte prirodzenú klasiku. Avšak  ide o kategóriu na pohľad veľmi zaujímavých papierov so špecifickými farebnými tónmi. Získajú si vás svojou naturálnou jednoduchosťou a prirodzenosťou. V ponuke niekoľko atraktívnych odtieňov: hroznový, kávový, gaštanový, kiwi, či olivový.

 

Náš tip: veľmi pekne dotvárajú atmosféru napríklad pri svadbách s prírodne ladenou tematikou.

 

V tomto bode nesmieme zabudnúť aj na veľmi obľúbený recyklovaný prírodný papier, u nás  vo farbách hnedý, jarný, letný, či jesenný.

 

Náš tip: vysoko odporúčaný a vhodný najmä v kombinácii s jemným minimalistickým štýlom.

 

Papiere so štruktúrovaným povrchom prinášajú presne ten moment, o ktorom sme písali vyššie – WOW efekt, ktorý si musíte nahmatať. V spojení s farebnou grafikou je možné vytvoriť svadobné oznámenie, ktoré nepochybne upúta pozornosť a ostane dlho v pamäti.

V našej ponuke napríklad textilný, kašírovaný, mramorový, Papyrus, omietkový a iné.

 

Náš tip: možno použiť pri kvetových vzoroch, či oznámeniach obohatených o iné obrázkové prvky.

 

A čo tak niečo úplne iné?

 

Doposiaľ sme sa venovali papierom, ktoré sú hneď prvou, alebo druhou voľbou u väčšiny nastávajúcich novomanželov.

 

Avšak súčasné svadobné trendy sa vyvíjajú aj vďaka možnostiam, ktoré sú v tejto sfére takmer nekonečné. Nápady a inšpirácie motivované túžbou vyniknúť a odlíšiť sa môžu byť tie správne impulzy pre výber z našej poslednej kategórie (priesvitný matný, čierny a rôzne metalické odtiene).

 

Náš tip: tieto typy papierov sú vhodné či už k romantickým kvetom, veľkým vzorom, farebným prvkom, ako aj k čistým, veľmi jednoduchým motívom a k minimalizmu.

 

 

 

3 Obálka a niečo navyše

 

Tak, ako predchádzajúce prvky rovnako i obálka by mala korešpondovať a podčiarkovať vašu tému, dotvárať celkový dojem. V prípade minimalistického či jemného čistého štýlu by nemala byť zbytočne prekombinovaná a pestrá. Práve naopak.

 

Materiál a hrúbka papiera tiež vedia napovedať, že ukrýva niečo špeciálne a jedinečné, čo koniec koncov svadba nepochybne je. Dáte nám za pravdu?

 

No a čo tie prvky?! Čo si pod tým predstaviť?

Čokoľvek. Môže ísť o mašličku, pečiatku, nálepku, kvietok, či špagátik. Predstavivosť a kreativita tu nenarážajú na žiadne hranice a bariéry.

 

 

Či už ste tí šťastní a zároveň nervózni, ktorých to ešte len čaká, alebo máte tieto príjemné starosti už dávno za sebou, veríme, že vám našich pár riadkov a myšlienok spríjemnilo deň, zdvihlo náladu a možno pošťuchlo, povzbudilo alebo pomohlo vytvoriť predstavu, víziu, tú vašu, originálnu a pre vás optimálnu.

 

Nech si svoj deň vyskladáte akokoľvek – s kvetmi, či bez, farebne, alebo čisto a bielo, riaďte sa heslom: nestresovať a užiť. Naplno. Ako sa hovorí, tancuj, akoby sa nikto nepozeral, svadbu si užite, ako by bola vaša prvá a posedná!

 

Tak príjemné svadbovanie, priatelia 🙂

Ďalšie články